Справа № 2а-286/2009 року

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2009 року                                                                                                                                                               м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд, Івано-Франківської області в складі:
головуючого-судді:                Максимчин Ю. Д

секретаря:                               Бусько О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Івано-Франківську справу за адміністративним позовом П.І.Б. до старшого інспектора ВДАІ Калуського взводу Федіва М.В. про скасування постанови серії АТ №0016496 по справі про адміністративне правопорушення від 12.01.2009р., -

 

встановив:

Позивач П.І.Б.  звернувся до суду з адміністративним позовом до старшого інспектора ВДАІ Калуського взводу Федіва М.В. про скасування постанови серії АТ №0016496 по справі про адміністративне правопорушення від 12.01.2009р.

Позовну заяву мотивував тим, що постановою серії АТ №0016496 від 12.01.2009 року його визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.І ст. 122   КУпАП та накладено штраф у розмірі 255 гривень.

Копію постанови по справі про адміністративне правопорушення П.І.Б. отримав, вважає, що дана постанова є незаконною та підлягає до скасування.

Відповідно до постанови серії АТ №0016496 від 12.01.2009 року встановлено, що 12.01.2009 року о 14 год. 29 хв. в м.Калуш по вул.Львівській гр. П.І.Б.  керуючи транспортним засобом перевищив встановлену швидкість руху, а саме рухався з швидкістю 82 км/год., чим допустив порушення п.12.4 ПДР України та вчинив правопорушення, передбачене ч.І ст. 122 КУпАП.

Шемаров Є.В. вважає, що дана постанова підлягає скасуванню, оскільки швидкість його автомобіля вимірювалась приладом Беркут 0512190, а відповідно до ст.ст.10-15 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" на вимірювання у сфері, у якій їх результат можуть бути використані в якості доказу у справі, розповсюджується державний метрологічний нагляд. За таких умов кожен засіб вимірювальної техніки має бути укомплектований документами про допуск даного типу засобів вимірювальної техніки. Даних документів позивачу не було надано. Адвокат Соботник В.Й. вважає, що в постанові відсутні належні та достатні докази про те, що П.І.Б. перевищив встановлену швидкість руху.

Відповідач - старший інспектор ВДАІ Калуського взводу Федів М.В. в судовому засіданні позов не визнав, але в наступні судові засідання не з"явився.

Як слідує із змісту ч.2. ст.71 КАС України, обов'язок щодо доказування правомірності рішення в даному разі покладається на відповідача.

Із матеріалів справи не вбачається, а відповідач не надав жодного доказу у підтвердження того, що позивач дійсно порушив Правила дорожнього руху України, тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.І ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За вказаних обставин, суд прийшов до висновку про відсутність належних та достатніх доказів для констатування факту Порушення позивачем вимог Правил дорожнього руху України, відповідно, і вчинення правопорушення, передбаченого ч.І ст.122 Кодексу
України про адміністративні правопорушення.
                     

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

На підставі наведеного, відповідно до ст.ст.122 ч.І, 247 ч.І п.1, 288, 293 КУпАП, керуючись ст.ст.71, 159, 161, 162, КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов П.І.Б. задоволити.

Скасувати постанову серії АТ №0016496 від 12.01.2009р. про накладення на П.І.Б. штрафу у розмірі 255 гривень за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.І ст.122 КУпАП.

Постанова суду набирає законої сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова Яуду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі, відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України � з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:                                                                                                      Максимчин Ю. Д

        Копія вірна