П`ятниця, 26.04.2024, 01:08 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Позовна заява чи скарга? Заподіяння працівниками ДАІ моральної шкоди.

  Деякі судді, отримавши скаргу на постанову  у справі про адміністративне правопорушення, вважають, що у такій справі необхідно подавати адміністративний позов, а не скаргу, а тому залишають скаргу без розгляду, і дають термін на усунення такого "недоліку".

    Ми вважаємо таку точку зору за неправильну по наступних причинах. КАС України, дійсно, встановлює звернення до суду у формі адміністративного позову, коли мова йде про незгоді з діями органів державної влади. Це - загальна норма. Проте ст.288 КпАП встановлює саме оскарження конкретно для постанов у справах про адміністративні правопорушення. Це приватна норма, яка повинна застосовуватися по відношенню саме до цієї категорії справ. (До речі, вона ж встановлює і звільнення від судового збору по таких справах.) Дана норма не встановлює різної назви документа для оскарження до суду або вищестоящій посадовій особі. Крім того, вона ж встановлює, що хоча розгляд таких справ і відбувається в порядку КАС, але з особливостями, встановленими КпАП (у самій номер - "цим кодексом", тобто тим, в якому вона міститься). Такою особливістю, серед іншого, є звернення саме з скаргою, а не позовом, до суду.

    Залишаючись на цій позиції, ми, в той же час, для економії часу користувачів сайту, щоб у них не виникало потім необхідності в оскарженні визначень судів, пропонуємо загальну процесуальну форму позовної заяви, в яку кожен користувач зможе підставити свої дані,  частину і статтю КпАП, по яких винесена постанова, а також доводи скарги по тому порушенню, за яке винесена постанова. Дана позовна заява з додатками  двох екземплярах прямує на адресу суду з супровідним листом, в якому потрібно вказати, якщо воно прямує на розгляд судом  про залишення скарги без розгляду, відповіддю на який саме розгляд(прізвище судді, дата) воно є. Якщо користувач вирішив спочатку звертатися до суду саме  з позовною заявою, то супровідний лист не потрібний.

    Також в порядку доповнень додані і виділені кольором пункти позовних вимог і їх обгрунтування для відшкодування заподіяного неправомірним  винесенням постанови матеріального і морального збитку за рахунок органу ДАІ, посадову особу якого винесла постанову. Якщо позовні вимоги в частині матеріального збитку мають бути підтверджені документально (що буває не завжди), то моральний збиток заподіюється практично будь-якими неправомірними діями.

    Якщо Ви хочете включити ці пункти вимог в свою позовну заяву по адміністративному позову, то залиште ті виділені кольором абзаци, які відносяться до Вашого випадку, виключивши ті, що не відносяться до нього.

    Рекомендуємо указувати суму відшкодування морального збитку не понад 10 тисяч гривень, реально вона, у разі задоволення судом вимог в цій частині, буде зменшена, але бажано, щоб сума, вказана позивачем, перевищувала суму накладеного штрафу у декілька разів. Такі вимоги слугуватимуть як задоволенню інтересів осіб, яких несправедливо притягали до адміністратівной відповідальності, а також їх більш частішому зверненню до судів, так і (у разі масовості їх пред'явлення) відповідальнішому підході  співробітників ДАІ до питання притягнення до адміністративної відповідальності водіїв за порушення ПДР.


Позовна заява (компенсація моральної шкоди)