Субота, 28.12.2024, 09:11 | Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход
Головна » 2009 » Грудень » 9 » Чому і як можуть забирати авто?
Чому і як можуть забирати авто?
12:39
   «Якщо ви порушили правила дорожнього руху і не оплатили штраф – готуйтесь до неприємностей. На Прикарпатті за це вилучають автомобілі та накладають арешт на об’єкти нерухомого майна. На території Івано-Франківська цього року виявлено понад 27 тисяч порушень на дорозі. Проте водії оплатили менше половини штрафів. Решту – більше 4 мільйонів гривень – державна скарбниця так і не отримала.»-саме таке повідомлення недавно було надруковано в деяких засобах масової інформації.

Обласна Асоціація зацікавилась таким явищем, як вилучення автомобіля. Законно це, чи просто наміри застрахати певну категорію населення.

Як повідомив Асоціацію начальник обласної виконавчої служби Володимир Солонина, автомобілі чи інше майно вилучається не відразу. Спочатку з ДАІ до виконавчої служби надсилається постанова, в якій чітко вказано реквізити боржника, сума боргу. На підставі ст.19 «Про виконавче провадження» державний виконавець здійснює відповідні дії. Відкривається виконавче провадження, боржнику надається певний термін для добровільного погашення боргу. Здійснюються інші міри, та роз’яснення. А вже потім приймаються всі законні міри для погашення боргу. Ні один державний виконавець не переступить норму закону, постільки за такими діями дуже жорстко ведеться контроль.

Правда Асоціацію зацікавили деякі питання, які виникають в житті і напевно не узгоджені в законодавстві. А це як реагує виконавча служба на ті постанови, котрі написані нечітко, нерозбірливо. Адже закон вимагає, щоб прізвище, ім’я і по-батькові порушника, його місце проживання, а також посада, місце роботи, звання працівника ДАІ заповнювались друкованими літерами.

Також цікаво, чи відслідковує і перевіряє державна виконавча служба ті постанови, які складені працівниками ДАІ Івано-Франківської області, а правопорушення зафіксоване в іншій області.

У виконавчій службі нас запевнили, що в їхньому законодавстві вимоги щодо друкованих літер немає.

А що кажуть юристи Асоціації:-

   «Державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання постанов про адміністративні правопорушення  неупереджено та своєчасно. При чому як посадова особа він зобов’язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами  України.

Оскільки постанови про адміністративні правопорушення є виконвчими документам, то вирішуючи питання про порушення виконавчого провадження її (постанову) слід оцінювати виходячи з вимого ст.19 Закону України «Про виконавче провадження», а саме:  у виконавчому документі повинні бути зазначені  назва документа, дата видачі та найменування органу, посадової особи, що видали документ,  дата і номер рішення, за яким видано виконавчий документ,  найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб’єкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб — платників податків),  резолютивна частина рішення,  дата набрання чинності рішенням,  строк пред’явлення виконавчого документа до виконання.

Необхідно зауважити, що виконавчий документ має бути підписаний уповноваженою посадовою особою і скріплений печаткою.

 Досить часто постанови по справі про адміністративне правопорушення (особливо коли їх виносять працівники ДАЇ) вимогам ст. 19 Закону не відповідає, не можливо встановити яка саме посадова особа  винесла  постанову, відсутні відомості про строк пред»явлення її до виконання. Бувають випадки, пред»явлення постанов до виконання вже після закінченя трьох місячного строку встановленого ст.21 Закону.

Встановивши, шо пред»явлена до виконання постанова не відповідає вимогам ст.19 Закону державний виконавець зобов’язаний згідно ст.26 Закону відмовити  у прийнятті до провадження виконавчого документа, про що виносить відповідну постанову. При чому це їх обов’язок, а не право.

На практиці, досить часто державні виконавці не дають належної оцінки постановам про адміністративні правопорушення і порушують виконавче провадження не дивлячись на те, що постанови не відовідають вимогам ст.19 Закону чи подані з пропущенням встановленого строку.

В таких випадках звертаю увагу, що  згідно ст.85 Закону у виконавчому провадженні на дії (бездіяльність) державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби по виконанню рішення або відмову у здійсненні передбачених цим Законом дій стягувачем чи боржником може бути подана скарга до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до відповідного суду.»

Інші новини на цю тему:

Арешт автомобіля - законно?

Міські чиновники насмішили Асоціацію

Категория: Новини Прикарпаття | Переглядів: 972 | Додав: taksi | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]