Неділя, 22.12.2024, 05:40 | Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход
Головна » 2013 » Травень » 14 » Які можуть бути неприємності при купівлі авто за генеральним дорученням?
Які можуть бути неприємності при купівлі авто за генеральним дорученням?
17:59
 Драконівські побори під час купівлі-продажу авто змушують багатьох автолюбителів оновлювати свій автопарк через генеральне доручення. Так виходить і швидше, і економніше.
Адже переоформлення на себе навіть старенькій іномарки виллється не в одну тисячу гривень, що вже говорити про машини дорожче!
Чи можна називати автомобіль, куплений за довіреністю, повністю своїм? Які проблеми очікують покупця і продавця після нотаріальної угоди?
НЕ СТАЛО ЛЮДИНИ - НЕМАЄ І ДОГОВОРУ
Киянин Олександр Топалов не один місяць роздумував над покупкою автомобіля. Свій вибір зупинив на блискучою Mazda CX7 з дніпропетровською реєстрацією. Грошей було обмаль, тому, поки бюджет не поповнився, вирішив оформити машину по "генералці".
Неприємний сюрприз Олександра чекав через три місяці, коли хлопець зважився на переоформлення. Під час перевірки в ДАІ раптом з'ясувалося - автомобіль вже як два місяці у розшуку. Виявляється, фактичний господар після оформлення угоди раптово помер, а права на авто тепер належать його племіннику.
- Про те, що за автомобіль я заплатив 25 тис. доларів, родичі слухати не хотіли. Мовляв, грошей вони не бачили, а перед смертю покійний нібито сказав, що дав машину покататися, - говорить Олександр. - Я найняв хорошого адвоката, почав судитися, але фінал виявився сумним. Машину довелося повернути, а грошей я більше не побачив.
Що робити. За словами нашого юриста, подібних історій досить багато. І найстрашніше, що захисту від таких проблем не існує.
- У подібну халепу може догодити кожен, - каже юрист Микола Лук'яненко. - Якщо фактичний господар раптом помре, відповідно до Цивільного кодексу автомобіль відразу переходить спадкоємцям і підлягає обов'язковому переоформленню на них. І, як ви розумієте, гарантії, що родичі не захочуть відібрати у вас авто, не може дати ніхто.
ДВІ ПАПЕРИ, штовхаючи - НУЛЬ
Як відомо, де є великі гроші, там чекай обману або підступу. Машина - товар не з дешевих, тому не дивуйтеся, що на авторинках і на сайтах з продажу авто чи не кожен третій продавець готовий вас ошукати.
На щастя, ошуканців все ж можна обчислити. Одним з інструментів для шахрайства є "Генералка". Схема до банальності проста. На стадії переговорів покупець спілкується ні з фактичним господарем, а з людиною, яка також володіє автомобілем за дорученням. І наполягає на продажі авто теж через генеральну довіреність (це називається передоручити автомобіль).
Після отримання грошей можливі різні варіанти розвитку подій. На наступний день після угоди довіреність висловлюється, контакти змінюються, автомобіль оголошується викраденим, передається в заставу, відчужується іншим особам ... У результаті ви втрачаєте машину і гроші.
Що робити. Щоб не попасти в подібну ситуацію, експерти радять провести з продавцем маленький, але слушну експеримент.
- Якщо ви зібралися купувати машину у господаря, який сам управляє за довіреністю, не поспішайте бігти до нотаріуса. Попросіть зняти авто з обліку і подивіться на реакцію, - радить Микола Лук'яненко. - Якщо людина погодиться, можна не хвилюватися і оформляти "генералці". А от якщо відмовляється - задумайтеся, чи варто зв'язуватися з продавцем. Адже якщо машину оголосять у розшук, у вас з'явиться ще одна проблема - довести міліції, що ви до угону не причетні.
ЧУЖІ БОРГИ ЗА ВАШ РАХУНОК
Шахраї - не єдина проблема автомобіліста, який вирішив заощадити на оформленні. Навіть якщо продавець виявився чесною, машину може відібрати виконавча служба. Фактичному власникові машини досить купити телевізор у кредит і забути про свій обов'язок. Банк подасть на нього до суду, виграє справу, а Державна виконавча служба накладає на майно арешт. І так вже історично склалося: перше, на що звернуть увагу виконавці, це рухоме майно - машина. А так як довіреність не дає права власності на автомобіль, на першому ж посту ДАІ вашого залізного друга конфіскують. Далі є два варіанти. Або борги погасить фактичний господар авто і ви продовжите спокійно їздити, або погашати кредит доведеться вам через загрозу втратити машини.
Що робити. Юристи кажуть, такі випадки останнім часом зустрічаються все частіше.
- Щоб подібного не сталося з вами, раджу купувати автомобілі за дорученням лише у хороших знайомих, - каже Микола Лук'яненко. - Якщо на фактичного власника подають до суду, він тут же про це вас попередить, і ви отримаєте декілька днів, щоб зняти автомобіль з обліку. Людина з боку робити цього не буде, адже погасити свої борги за чужий рахунок йому дуже вигідно.
ПРОДАВЕЦЬ ТЕЖ ПІД ЗАГРОЗОЮ
Багато хто впевнений, що продаж авто по "генералці" може принести проблеми виключно покупцеві. А ось і ні! Фахівці кажуть, що такий вид угоди чреватий головним болем і для продавця. Все залежить, у які руки потрапить машина.
- Змоделюймо реальну ситуацію. Ви продали свій автомобіль за дорученням, і всі чудово, - наводять приклад в управлінні Державтоінспекції України. - Через якийсь час новий господар передоручив вашу машину комусь ще ... І ви вже поняття не маєте, хто, де і як користується вашим авто. І ось цей третя людина, якого ви навіть не бачили, збиває пішохода і ховається з місця ДТП. Свідки запам'ятовують номери машини. У той же день до вас приїдуть правоохоронці. Повірте, бувають випадки, коли довести свою непричетність до аварії дуже непросто. Правда випливе, але нервів і часу витратите чимало.
Що робити. Крім проблем з ДАІ, фактичного господаря можуть змусити відповісти за чужі гріхи.
- Не забувайте, що, оформляючи довіреність, ви все одно у відповіді за автомобіль, який їздить по дорогах України, - каже юрист. - "Генералка" не має на увазі передачу майнових прав на авто. А це означає, якщо потерпілий в ДТП, якого травмував ваш автомобіль, звернеться до суду з проханням про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, виплачувати гроші можуть змусити саме вас, фактичного господаря. Неважливо, чи були ви за кермом. Потерпілий подаватиме до суду на власника, а не на представника за дорученням.
Категория: Новини в Україні | Переглядів: 2093 | Додав: taksi | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]