Субота, 30.11.2024, 18:42 | Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход
Головна » 2010 » Червень » 22 » Оскарження відмови податкової інспекції у бюджетному відшкодуванні ПДВ.
Оскарження відмови податкової інспекції у бюджетному відшкодуванні ПДВ.
16:37
Багато перевізників  стикаються з проблемою відмови податковими інспекціями у відшкодуванні ПДВ.

Ситуації у більшості випадків схожі. Перевізник при поданні звітності до ДПІ заявляє суму бюджетного відшкодування ПДВ. Податківцями проводиться документальна позапланова невиїзна перевірка з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ. ДПІ складається довідка про підтвердження заявлених сум відшкодування ПДВ.

Через деякий час після цього ДПІ надає перевізнику акт, відповідно до якого вони знімають заявлену суму бюджетного відшкодування ПДВ

, посилаючись на те, що при направленні постачальникам запитів щодо підтвердження податкового кредиту не було знайдено виробника товару або послуги.

У цьому випадку перевізник повинен оскаржувати акт, яким ДПІ знімає суму бюджетного відшкодування ПДВ, у судовому порядку.

При адміністративному оскарженні перевізника може тільки згаяти час, оскільки рішення буде не на його користь. Справа в тому, що податківці на місцях керуються внутрішніми документами ДПА України, якими не рекомендовано надавати органам Держказначейства довідки для здійснення відшкодування без проведення зустрічних перевірок постачальників до виробника.

По-перше, перевізник повинен перевірити, щоб у акті перевірки про зменшення суму бюджетного відшкодування ПДВ обов’язково має бути вказано, який саме пункт Закону було порушено перевізником при формуванні податкового кредиту, оскільки цього вимагає підпункт б) пункту 7.7.7 Закону про ПДВ.

По-друге, перед судовим скарженням необхідно перевірити:

* наявність належним чином оформлених оригіналів податкових накладних за періоди, що перевірялися;
* сплату ПДВ усім постачальникам у розмірі не меншому, ніж заявлене бюджетне відшкодування;
* наявність документів, що підтверджують використання придбаних товарів та послуг у господарській діяльності та у оподатковуваних операціях;
* повноту формування податкових зобов’язань, а саме виконання вимог законодавства щодо визначення операцій, що оподатковуються за ставками 20% та 0%.

При дотриманні вищезазначених вимог перевізник має усі шанси виграти судовий позов у всіх інстанціях.

По-третє, необхідно провести звіряння з даними особової картки у ДПІ щодо заборгованості з бюджетного відшкодування ПДВ.

Після позитивного рішення суду у останній інстанції, податковий орган протягом 5 робочих днів надає органу Держказначейства висновок із зазначенням суми відшкодування.

Більш детальну інформацію з питань бюджетного відшкодування ПДВ Вам нададуть працівники фінансово- економічного департаменту .

Категория: Новини в Україні | Переглядів: 1176 | Додав: taksi | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]