Середа, 25.12.2024, 16:52 | Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход
Головна » 2012 » Січень » 3 » TOP - 10 подій 2011 року, пов'язаних з ДАІ
TOP - 10 подій 2011 року, пов'язаних з ДАІ
11:46
Рік, що минає, приніс немало нововведень у сфері регулювання дорожнього руху і діяльності ДАІ. TOP - 10 самих значущих подій, пов'язаних з ДАІ і дорожніми законами читайте нижче :
 
Інформацію про події, що сталися, ми розташували у порядку значимості і важливості для вітчизняних автомобілістів.

Відміна техогляду і зайвих документів

В липні 2011 року сталася знаменна і воістину революційна подія в житті автомобілістів - був ухвалений закон № 3565 - VI від 05.07.2011 року, що відміняє державний технічний огляд транспортних засобів.
Вищезгаданим законом також був спрощений порядок використання ТЗ. Зокрема для управління чужим авто вже не треба оформляти нотаріальне доручення - досить отримати у власника техпаспорт, а також мати при собі посвідчення відповідної категорії і страховий поліс "автоцивілки". Не треба також водіям мати при собі дорожні (маршрутні листи) і документи  на вантаж, що перевозиться.
Нові вимоги ПДР були введені згідно з постановою Кабміну України №1029 від 26.09. 2011 року. Самі значні - водії вже не повинні передавати свої документи для перевірки в руки працівникам ДАІ. Тепер їх треба усього лише пред'явити - показувати. Список документів скорочений - водієві потрібні права відповідної категорії, техпаспорт і поліс. Після зупинки даішником водій повинен включити на своєму ТЗ "аварийку". Віднині водії мопедів і скутерів зобов'язані їздити тільки в захисних мотошлемах (раніше ця вимога торкалася тільки мотоциклістів). При наближенні до нерухомого ТЗ з включеними блималками синього кольору і звуковим сигналом (або без нього) водій спершу повинен понизити до 40 км/год, а зупинитися - тільки у разі подачі відповідного сигналу регулювальника (раніше - треба було зупинитися). Є і інші нововведення

Відміна талона попереджень

17 березня 2011 року Верховна Рада ухвалила закон №7066, яким був скасований талон попереджень. Зокрема, була перероблена стаття 15 закону "Про дорожній рух", яка тепер декларує, що право на управління транспортним засобом підтверджується лише водійським посвідченням зі встановленим терміном дії. А ось вимога мати при собі ще і талон попереджень - з цієї статті виключили. Підкоригували і адмінвідповідальність за управління ТЗ без ряду необхідних документів  - талон попереджень також був прибраний із списку.
Даішникам заборонили "ховатися в кущах" Наказом МВС №131 від 8 квітня 2011 року працівникам ДАІ заборонили ховатися в кущах - в населених пунктах вони повинні  нести патрулювання тільки в місцях концентрації ДТП з урахуванням часу доби, інтенсивності руху і видів порушень, унаслідок яких відбуваються аварії. Керівництво ДАІ стверджує, що якщо працівник ДПС несе службу в невстановленому місці, його чекає службове стягнення. Але якщо при цьому водій таки порушив ПДР, це не може стати приводом для оскарження штрафу.

Права з терміном придатності

З 29 березня 2011 року в Україні почали видавати водійські посвідчення з обмеженим терміном дії. Це нововведення були прийнято відповідно до вимог Міжнародної конвенції про дорожній рух. Наш уряд встановив безпрецедентно тривалий термін дії вітчизняних прав - 50 років. Нахвалятися подібним терміном навряд чи зможе ще якась країна учасниця Міжнародної конвенції про дорожній рух.

Ухвалення закону про європротокол

На початку 2011 року був ухвалений закон, що спрощує процедуру оформлення легких ДТП - скориставшись новим страховим  документом - європротоколом, водії можуть реєструвати аварії без участі працівників ДАІ і при цьому винуватець події звільняється від адміністративної відповідальності. Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про дорожньо-транспортні події і виплати страхового відшкодування", що передбачає використання європротоколу, набув чинності через півроку - 19 вересня  2011 року.

Радари  TruCAM і "Арена" : заборона і застосування
У березні 2011 року Генпрокуратура заборонила ДАІ використовувати радари TruCAM і "Арена". Основою для цього стало  відсутність на ці технічні засоби необхідної дозвільної документації. Через чотири місяці (у кінці липня) Державтоінспекція отримала на прилад TruCAM експертне виведення держспецзв'язку України і знову повернулася до його застосування. На відміну від радара "Візир",  що використовує принцип радіолокації роботи, TruCAM лазерний прилад. На практиці це дозволяє уникнути помилок властивих "Візир" - визначення в потоці транспорту швидкості руху одного ТЗ і фіксації на знімку досконалого іншого. На сьогодні в арсеналі Державтоінспекції  налічується 137 лазерних радарів.

Реєстрація старих скутерів без документів


Завдяки прийняттю постанови Кабміну №436 від 20 квітня 2011 року в Україні дозволена реєстрація "билушних"  мопедів і скутерів без документів. Цим документом були внесені зміни в Порядок реєстрації транспортних засобів - зокрема задекларовано, що перша державна реєстрація мопедів/скутерів, придбаних до 29 грудня 2009 року, може вироблятися без представлення документів, що підтверджують правомірність їх придбання.

ДАІ повернула стаціонарні пости


 З 10 червня 2011 року Державтоінспекція відновила роботу 34 стаціонарних постів на дорогах державного значення. Нагадаємо, що вони були  розформовані під час колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.  Нові пости відрізняються від тих, що були раніше - тепер вони оснащені сучасним устаткуванням, що дозволяє в  автоматичному режимі контролювати транспорт, що проїжджає мимо, і при виявленні проблемних авто або водіїв негайно видавати варті порядку цю інформацію. Вже в серпні 2011 року ДАІ в 2 рази збільшила кількість своїх постів - тепер їх 87 (по декілька в кожному регіоні). Відсутній пост тільки в одній області - Івано-Франківській.

"Візир" в русі

З 15 грудня 2011 року ДАІ почала повномасштабне застосування нового способу контролю над порушниками швидкісного режиму - рухаючись на патрульних автомобілях в потоці транспорту. Швидкість контролюється за допомогою радара "Візир", технічні можливості якого використовувати його таким чином. Всього в Україні з'явилося близько 350 "патрулів", здатних контролювати швидкість руху в потоці. Керівництво ДАІ упевнено, що новий спосіб контролю принесе позитивний ефект. Адже водії в основному перевищують швидкість на ділянках доріг поза стаціонарними постами ДАІ, де їх ніхто не контролює. Тепер же, оскільки водії не знатимуть точно, коли і на яких ділянках дороги їх порушення фіксуватимуть, автолюбителям доведеться відповідальніше віднестися до вимог ПДР.

Категория: Новини в Україні | Переглядів: 1077 | Додав: taksi | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]