Субота, 20.04.2024, 00:54 | Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход

Каталог статей

Головна » Статьи » Правовий довідник

Виконання постанов в справах про адміністративні правопорушення
   Постанова  в  справі  про адміністративне правопорушення  виконується уповноваженим на те органом у  порядку,  установленому КУпАП  та іншими законами України.

     У разі   винесення   кількох   постанов   у    справах    про адміністративні  правопорушення  щодо однієї особи кожна постанова виконується окремо (стаття 300 КУпАП) .

    Відстрочка   виконання    постанови    про    накладення адміністративного   стягнення   у   вигляді  штрафу  (за  винятком стягнення   штрафу    на    місці    вчинення    адміністративного
правопорушення)  здійснюється  в  порядку,  встановленому  законом (стаття 301 КУпАП).

     За наявності обставин,  зазначених у  пунктах  5,  6,  9 статті 247 КУпАП ,  орган (посадова особа), який виніс постанову в справі про адміністративне правопорушення, припиняє її
виконання (стаття 302 КУпАП).
     Давність виконання постанов про  накладення  адміністративних стягнень визначено статтею 303 КУпАП .

* Стаття 303. Давність виконання постанов про накладення
                 адміністративних стягнень

     Не    підлягає    виконанню    постанова    про    накладення
адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання
протягом  трьох  місяців  з  дня  винесення.  В разі оскарження чи
опротестування  постанови  відповідно  до статті 291 цього Кодексу
перебіг   строку  давності  зупиняється  до  розгляду  скарги  або
протесту.  У  разі  відстрочки  виконання  постанови відповідно до
статті  301  цього  Кодексу перебіг строку давності зупиняється до
закінчення строку відстрочки.

     Законами  України може бути встановлено й інші, більш тривалі
строки   для   виконання  постанов  по  справах  про  окремі  види
адміністративних правопорушень.



      Постанова  в  справі про адміністративне правопорушення, за яке накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, виконується органом (посадовою особою), який виніс таку постанову.
     Якщо постанова в справі про адміністративне правопорушення  у вигляді  попередження  виноситься  за відсутності порушника,  йому вручається копія такої постанови в порядку і  строки,  передбачені статтею 285 КУпАП .

  Штраф  має  бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з  дня  вручення  йому  постанови  в  справі  про адміністративне   правопорушення,   а   в   разі   оскарження  або
опротестування такої постанови - не пізніш  як  через  п'ятнадцять днів  з  дня  повідомлення  про  залишення скарги або протесту без задоволення.

  У разі  відсутності  самостійного  заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти  років,  які  вчинили  адміністративне правопорушення,  штраф  стягується  з  батьків  або  осіб,  які їх
замінюють.
    
  Штраф, накладений      за      вчинення     адміністративного правопорушення,  вноситься порушником  в  установу  банку  України (стаття 307 КУпАП).

     У разі несплати правопорушником штрафу в строк,  установлений частиною першою статті 307 КУпАП ,  постанова в справі про адміністративне правопорушення супровідним листом  надсилається   для  примусового  виконання  до  відділу  державної виконавчої служби за місцем проживання порушника,  роботи  або  за місцезнаходженням  його  майна  в порядку,  установленому законом.

Відповідно до статті 19 Закону України "Про виконавче провадження" постанова,  що  направляється  до  органу  державної виконавчої служби,  повинна бути  скріплена  печаткою  підрозділу, який його надіслав.
     Копії постанови,  супровідного листа про надсилання постанови для  примусового виконання та квитанція про сплату штрафу чи копія платіжного доручення долучаються до матеріалів справи.

  Постанова в справі про  адміністративне  правопорушення, за  якою  стягнуто  штраф,  з відміткою про виконання повертається органові (посадовій особі), який виніс таку постанову.

  Факт стягнення подвійного розміру штрафу при направленні постанови на виконання до органів ДВС, повинен бути безпосередньо зазначений у самій постанові, яка є виконавчим документом, а не обмежуватись лише посиланням на статтю 308 КПАП у супровідному листі до даної постанови.


Прийняття виконавчого документа до виконання

Згідно Стаття 24 ЗУ "Про виконавче провадження" Державний виконавець  зобов'язаний  прийняти   до   виконання виконавчий  документ  і  відкрити  виконавче провадження,  якщо не
закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей  документ  відповідає  вимогам,  передбаченим  цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним  місцем  виконання  рішення.

   Державний виконавець  у  3-денний  строк з дня надходження до нього  виконавчого  документа  виносить  постанову  про  відкриття виконавчого   провадження.   В   постанові   державний  виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може
перевищувати  семи  днів.  Але в даному випадку це уже  є  примусовим виконанням , і потрібно   сплатити виконавчий збір 10% від суми штрафу

Щодо строків здійснення виконавчого провадження , то державний виконавець  зобов'язаний  провести виконавчі дії по виконанню рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови
про  відкриття  виконавчого  провадження.

Категория: Правовий довідник | Додав: taksi (15.09.2009)
Переглядів: 13483 | Рейтинг: 4.0/4 |
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]