Четвер, 26.12.2024, 23:06 | Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход

Каталог статей

Головна » Статьи » Правовий довідник

Підстави для зупинення транспортних засобів

Випадки, в яких працівники ДАІ, які здійснюють нагляд за дорожнім рухом, мають право зупиняти транспортні засоби, знімати номерні знаки автомобіля, вилучати автомобіль на арештмайданчик та вилучати посвідчення водія () згідно Закону України «Про міліцію», наказу МВС України «Про затвердження Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України», Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Підстави для зупинення транспортних засобів (згідно п.12.12.4. наказу МВСУ) :

 

   12.12.4.1. Порушення Правил дорожнього руху водіями або пасажирами.

   12.12.4.2. Характер руху транспортного засобу викликає підозру в спроможності водія керувати ним (різка зміна напрямку і (або) швидкісного режиму).

   12.12.4.3. Відсутність номерних (-ного) знаків (-ка) на транспортному засобі або талона про проходження державного технічного огляду.

   12.12.4.4. Наявність ознак, які свідчать про технічну несправність транспортного засобу.

   12.12.4.5. Приховані номерні знаки транспортного засобу.

   12.12.4.6. Наявність даних, що свідчать про причетність транспортного засобу, водія, пасажирів до скоєння ДТП, злочину чи адміністративного правопорушення.

   12.12.4.7. Знаходження транспортного засобу в розшуку, а також наявність даних про використання транспортного засобу з протиправною метою.

   12.12.4.8. Необхідність опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння ДТП, адміністративного правопорушення, злочину, свідками якого вони є або могли бути.

   12.12.4.9. Необхідність залучення водія транспортного засобу для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам міліції, або як свідка при оформленні адміністративних матеріалів.

   12.12.4.10. Проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, а також

документів на транспортний засіб і вантаж.

   12.12.4.11. Виконання рішень уповноважених на те державних органів або посадових осіб про обмеження чи заборону руху.

Забороняється зупиняти транспортні засоби без наявних на те підстав.

   12.12.5. Зупинення транспортних засобів має здійснюватися на мінімально короткий термін.

 

Підстави для вилучення номерних знаків (згідно п.12.12.8. наказу МВСУ) :               

   - переобладнання транспортних засобів з порушенням вимог статті 32 Закону України “Про дорожній рух”;

   - за наявності технічних негараздів, за яких експлуатація транспортних засобів не допускається;

   - відсутності талона про проходження державного технічного огляду.

 

Підстави для доставляння автомобіля на майданчик тимчасового утримання (згідно п.12.12.8.2. наказу МВСУ) :

12.12.8.2. Доставляння на майданчик тимчасового утримання в таких випадках:

- невідповідності реєстраційних даних записам у свідоцтві про реєстрацію (технічному паспорті, технічному або реєстраційному талоні), відсутності реєстраційних документів;

- невідповідності державних номерних знаків вимогам стандартів або реєстраційним документам;

- ідентифікаційні номери транспортного засобу знищені чи мають явні ознаки підробки.

Затримання транспортного засобу зі знищеними чи підробленими ідентифікаційними номерами або документами здійснюється на підставі висновку (довідки) експерта.

 

Водії, які керують транспортними засобами, ідентифікаційні номери яких не відповідають записам у реєстраційних документах, знищені чи мають явні ознаки підробки, а державні номерні знаки не відповідають вимогам стандартів або реєстраційним документам разом з транспортними засобами доставляються до територіального ОВС зі складанням мотивованого рапорту.

Копія рапорту передається до У(В)ДАІ для подальшого інформування митної служби в разі розбіжності ідентифікаційних номерів із записами в реєстраційних документах та міжрайонних відділів ДАІ за місцем реєстрації транспортних засобів при їх знищені чи підроблені.

 

Підстави для відсторонення від керування  (згідно п.12.12.10. наказу МВСУ) :

-водії, які керують транспортними засобами, якщо є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан сп’яніння.

Відсторонення від керування здійснюється шляхом доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик або передачі транспортного засобу за згодою (на вимогу) власника (водія) особі, яка має посвідчення водія відповідної категорії і знаходиться на місці скоєння порушення.

Якщо водій ухиляється від огляду для встановлення стану сп’яніння відповідно до встановленого порядку, то в присутності двох свідків у протоколі вказуються ознаки сп’яніння і дії порушника, спрямовані на ухилення від огляду.

За умови огляду водія на стан сп’яніння в закладах охорони здоров’я до протоколу долучається відповідний протокол, складений медичним працівником.

-12.12.11. Водії, які не мають або позбавлені права керування транспортними засобами, підлягають відстороненню від керування ними.

Відсторонення водія від керування транспортним засобом здійснюється шляхом доставлення цього транспортного засобу на спеціальний майданчик або його передачі за згодою (на вимогу) власника (водія) особі, яка має посвідчення водія відповідної категорії і знаходиться на місці скоєння порушення.

У разі надання посвідчення водія особою, яка позбавлена права керування транспортними засобами, уживаються заходи щодо доставлення цієї особи до підрозділу ДАІ, де начальником органу внутрішніх справ, начальником або заступником начальника відділення (відділу, управління), командиром або заступником командира окремого підрозділу ДПС здійснюється вилучення посвідчення.

-12.12.12. У разі вчинення учасником дорожнього руху непокори, хуліганських дій, необхідності встановлення особи працівник ДПС ДАІ доставляє його до чергової частини територіального ОВС.

 

Вилучення документів проводиться працівниками ДАІ:

-Згідно стаття 260 КУпАП «Заходи забезпечення провадження в справах про адміністративні правопорушення».

У випадках, прямо передбачених законами України, з метою припинення адміністративних правопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов’язковим, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення допускаються адміністративне затримання особи, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів.

Порядок адміністративного затримання, особистого огляду, огляду речей і вилучення речей та документів з метою, передбаченою цією статтею, визначається цим Кодексом та іншими законами України.

-згідно статті 265 КУпАП вилучаються тільки ті речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення

 

Згідно стаття 267 КУпАП адміністративне затримання, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) відносно органу (посадової особи), який застосував ці заходи, прокуророві або до суду.

 

Вимагайте, щоб в протоколі про адмінправопорушення було зазначено, що ваш автомобіль зупинено на певній ділянці дороги працівником ДАІ згідно маршруту патрулювання.

 

Будьте ввічливі, не давайте волю емоціям та дотримуйтесь правил дорожнього руху.

 

 

 

Щасливої дороги Вам та Вашим пасажирам!

 

Голова Івано-Франківської обласної

Асоціації приватних таксистів                                     Р.Харук

Категория: Правовий довідник | Додав: taksi (16.11.2008)
Переглядів: 4786 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 3.7/3 |
Всього коментарів: 2
0  
2 алик   (15.10.2012 15:39) [Матеріал]
а какой приказ?

0  
1 taksi   (01.12.2008 16:47) [Матеріал]
Асоціація приватних таксистів не повністю погоджується з даною інструкцією постілбки вона розширює повноваження працівників ДПС,а це протирічить законодавству України.Тому Асоціація звернулась до нардепів від Івано-Франківщини Р.Ткача,Д.Шлемка,З.Шкутяка,М.Круця,В.Мойсика вжити необхідних заходів.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]